میوه نارگیل وارداتی

مشخصات میوه نارگیل وارداتی

Coconuts

مشخصات اصلی نارگیل :

nargil

واردات نارگیل:

اصلی‌ترین و به ترتیب بزرگترین کشورهای تولید کننده نارگیل عبارتند از: اندونزی، فیلیپین و هند. شرکت فاخربهناد پامچال با بهره گیری از متخصصین نسبت به کنترل کیفی میوه نارگیل، به عنوان محصول وارداتی خود اقدام نموده تا کلیه نیازهای مصرف کننده نهایی را به منظور دسترسی به میوه سالم و ارگانیک فراهم سازد.

چرا نارگیل؟

میوه نارگیل با نام علمی (Cocos nucifera) با پوست سخت و قهوه ای رنگ، ابتدا در جنوب آسیا کشت می شد و در حال حاضر به صورت درخت نارگیل در تمام مناطق استوایی وجود دارد.مردم اقیانوس آرام از تمام قسمت های این درخت استفاده کرده و آن را به عنوان یک غذای اصلی مصرف می کنند.

ضرب المثلی درباره ی نارگیل بین مردم اقیانوس آرام معروف است که می گوید هر کس که درخت نارگیل می کارد، برای خودش و بچه هایش، لباس، ظرف، نوشابه، غذا و خانه درست می کند.

خواص اصلی نارگیل:

نارگیل یکی از میوه هایی است که به خاطر چهره بسیار سخت و سفتش کمتر مورد توجه قرار میگرید و از همین رو کمتر آن را استفاده می کنند. این درحالی است که نارگیل میوه ای پر خاصیت و بسیار عالی برای اندام های مختلف بدن است می تواند بسیاری از بیماری های مختلف را از بین می برد.

** اولین نکته ای که می توانیم به آن اشاره کنیم مواد معدنی است که در نارگیل موجود است. یک فنجان از این میوه نزدیک به ۲۸۳ کالری دارد و انرژی سالمی به بدن می رساند. همچنین نارگیل دارای مقدار زیادی اسید چرب امگا شش است که بسیری از بیماری های بدن را از بین می برد. این میوه همچنین به هیچ عنوان کلسترول خون را افزایش نمی دهد.

** ویتامین های مختلفی نیز در نارگیل وجود دارد که نباید نادیده بگیریم. میزان زیادی منیزیم، آهن و فسفر از جمله مهمترین مواد مغذی و ویتامین هایی است که در نارگیل یافت می شود. شما همچنین میزان زیادی از روی، کلسیم و منگنز مورد نیاز بدنتان را نیز با خوردن نارگیل تامین کنید.

** نارگیل سرشار از پروتئین است و البته با توجه به کالری بالایی که دارد برای افرادی که قصد دارند وزن اضافه کنند میوه ای بسیار مناسب است. این میوه می تواند انرژی روزانه شما را تامین کرده و باعث می شود تا به راحتی تنها با خوردن ۸۰ گرم از آن انرژی لازم برای کارهای روزانه را داشته باشید.

** قسمت سفید رنگ این میوه میزان زیادی اسید لاوریک دارد که به جنگ باکتری ها رفته و در مقابل بسیاری از عفونت ها ایستادگی می کند. اب نارگیل همچنین یکی از بهترین نوشیدنی ها برای کلیه است و می تواند آن را به راحتی تمیز و دستگاه گوارش شما را کاملا تمیز و خالی از هر گونه میکروبی می کند. نارگیل همچنین دارای موادی است که می تواند از سرطان نیز جلوگیری کند.

 

دمای نگهداری نارگیل:

دمای مناسب برای نگهداری آناناس بین ۷ تا ۱۲ درجه سانتیگراد است. قرار دادن آناناس در زیر دمای ۷ درجه سانتیگراد می تواند موجب افت کیفی آناناس شود، بخصوص آناناس کاملا نرسیده در دمای حدود ۴ درجه سانتیگراد دچار آسیب سرما زدگی می شود و در این صورت افت شدید کیفی خواهد کرد.