میوه انبه وارداتی

مشخصات میوه انبه وارداتی

%d8%a7%d9%86%d8%a8%d9%87-%d9%88%d8%a7%d8%b1%d8%af%d8%a7%d8%aa%db%8c

مشخصات اصلی انبه :

anbe

واردات انبه:

اصلی‌ترین کشورهای تولید کننده میوه انبه عبارتند از پاکستان و هندوستان

شرکت فاخربهناد پامچال به منظور دسترسی به میوه سالم و ارگانیک با بهره گیری از متخصصین نسبت به کنترل کیفی میوه انبه، به عنوان محصول وارداتی خود اقدام نموده تا کلیه نیازهای مصرف کننده نهایی را فراهم سازد.

 

  چرا انبه؟

انبه درختی است زیبا که ارتفاع آن تا ۱۰ متر می رسد . منشا انبه هند و مالزی و برمه می باشد ولی هم اکنون در تمام مناق استوایی و حاره کشت می شود . انبه از ۴۰۰۰ سال پیش وجود داشته است .

برگهای این درخت نیزه ای شکل ، گلهای آن زرد یا قرمز رنگ و بصورت خوشه ای وجود دارد . میوه آن که انبه یا منگو نامیده می شود بیضوی شکل و دارای طعمی مطبوع وشیرین بوده و دارای هسته ای نسبتا بزرگ است . انبه در اوائل ماه می می رسد و تا اوائل سپتامبر موجود است .

مرغوبترین انبه از گونه های سیندری (Sindhri) و چونسا (Chaunsa) محصول کشور پاکستان و هندوستان در کارتن های ۱۰ و ۸ کیلویی وارد و عرضه می شود.

خواص اصلی انبه:

اعتقاد بر این است که انبه‌ها موجب آرامش روده‌ها در هضم می‌شوند. در کشور هند از انبه برای جلوگیری از خونریزی ، تقویت قلب و منفعتهای مغزی مورد استفاده قرار می‌گیرند. به سبب آهن فراوان در انبه ، از آن برای درمان کم خونی بهـــره می‌برند. انبه حاوی اوروشیول است اگرچه مقدار آن بسیار کمتر از پیچک سمی می‌باشد. بعضی افراد در اثر لمس پوست یا شیره آن دچار التهاب پوست شده‌اند. از میوه و پوست انبه علاوه بر ترشی و مربا عصاره‌ای می‌سازند که دارای اثرات قابض است.

 

غرغره این عصاره ، مخلوط با کمی آب جهت درد گلو و اورام لوزتین بکار می‌رود. پوست انبه دارای ۱۵ تا ۱۸ تانن است و یک قاشق چایخوری کوبیده آن دو مرتبه در روز برای معالجه اسهال کافی است. صمغ این درخت کمی در آب حل می‌شود و از انواع صمغ عربی است. میوه انبه ابتدا گس و بعد ترش می‌شود و در اثر زیاد ماندن در روی درخت ، کم‌کم شیرین می‌شود. میوه انبه بوی خوشی شبیه انبر دارد. مقوی جسم و روح و اعضای دستگاه گوارش است. کلیه و مثانه را تقویت می‌کند.

دمای نگهداری انبه:

میوه انبه باید یک هفته قبل از رسیدن کامل چیده شود و در حرارت ۹ درجه سانتی گراد با رطوبت نسبی ۹۰-۸۵ %با ماشین  یخچال دار حمل شود.

برای نگهداری انبه در انبار باید شرایط زیر رعایت گردد:

کارتن های میوه باید به طور منظم به نحوی در انبار قرار داده شوند که جریان هوا بین آنها آزادانه برقرار باشد.

۱- رطو بت نسبی انبار ۹۰ -۸۵ %و حرارت آن ۲۰-۱۶ درجه سانتی گراد باشد.

۲- در صورت رعایت شرایط فوق میوه را به مدت ۲۱-۱۴ روز می توان در انبار نگهداری نمود.